«Не поет — бо це ж до болю мало, не трибун — бо це лиш рупор мас, і вже менш за все — Кобзар Тарас він, ким зайнялось і запалало».

9 та 10 березня — пам'ятні дати для України та українців. У ці дні в усіх освітніх закладах лунає потужне Тарасове слово. Наша гімназійна родина вшанувала пам'ять Тараса Григоровича Шевченка, його 212 річницю з дня народження та 165 — з дня смерті.

 

 

Бучовська Тетяна Василівна та Рослякова Валентина Денисівна провели конкурсно-пізнавальний захід «Тараса думки будуть жити віки!» між учнями 8 класів. Команди «Хрущі» та «Гайдамаки» доводили журі та глядачам, хто кращий шевченкознавець. У серйозному двобою перемогу здобула команда 8-А класу «Хрущі», а «Гайдамаки» поступилися лише одним балом. Учасники отримали солодкі подарунки та піднесений настрій.

Нехай потужне Тарасове слово лунає звідусіль, долає всі перешкоди, веде у бій з ворогом, дає сил та мужності нашим захисникам! Борітеся — поборете!

 


 

 

Нещодавно учні 6-А класу Гімназії № 7 Звягельської міської ради під керівництвом учительки української мови та літератури Іванової Олени Володимирівни долучилися до відкритого уроку, присвяченого творчості видатного українського поета Тараса Шевченка.


Урок проводила Герасимчук Олена Петрівна для учнів школи українознавства міста Чикаго (США), яку побудувала українська діаспора. Наші шестикласники також стали частиною цієї події — вони підготували та надіслали відео, у якому продекламували поезію Тараса Шевченка та передали щирі вітання американським дітям з українським корінням. На уроці були присутні цілі родини, і дехто навіть плакав, коли говорили діти з України.

 

 

Учні школи українознавства виявили бажання ще краще вчити нашу мову, щоб мати змогу спілкуватися з українськими ровесниками та в майбутньому навчати своїх дітей.


Таке творче привітання стало символом єдності українців у різних куточках світу. Через слово великого Кобзаря школярі змогли поділитися частинкою нашої культури.


Участь у цій міжнародній освітній ініціативі стала для учнів цікавим і важливим досвідом, який допомагає усвідомити, що творчість Тараса Шевченка об’єднує українців незалежно від відстані.

 

 


Дякуємо за співпрацю і сподіваємося на нові спільні освітні зустрічі.

 


 

 

У п’ятницю, 27 лютого, відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «На свято в Лесину оселю», присвячений 155-й річниці від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки.

Цей масштабний мистецький захід об’єднав 463 учасників із 15 областей України, а також талановитих дітей із Польщі, Німеччини та Сполучених Штатів Америки. Фестиваль став справжнім святом творчості, натхнення й любові до українського слова.

Наші гімназисти разом із наставниками гідно представили заклад, продемонстрували високий рівень підготовки та отримали подяки й диплом за свої творчі здобутки.

 

Наші переможці

 

🔹 Номінація «Авторська поезія»
Диплом ІІІ ступеня та почесний кубок отримала учениця 8-А класу Маловатова Ірина. Її поетична робота вразила журі щирістю, глибиною думки та художньою майстерністю.

 

🔹 Номінація «Декламація»
Подяки за яскравий виступ отримали:

  • Наумьотова Ілона (8-А клас)
  • Нюкало Ярослав (7-В клас)
  • Хитриченко Поліна (7-В клас)

 

Вітаємо талановитих учнів та їхніх наставників із чудовими результатами! Бажаємо нових творчих звершень, натхнення та подальших перемог!

 

Пишаємось вами!

 


 

 

25 лютого в Гімназії № 7 учителька української мови та літератури Герасимчук Н. Ф. провела літературне свято «На крилах Лесиних пісень», присвячене 155 річниці від дня народження нашої видатної землячки Лесі Українки. Захід став незабутньою подорожжю сторінками життя та творчості великої поетеси. Учні виступили надзвичайно зворушливо та щиро.

 

 

Ведучими свята були учениці 6-Б класу Алексейчук М. та Гульман Д. Школярі підготували інсценізації, у яких відтворили цікаві моменти життєвого шляху поетеси, виразно декламували її вірші. Казку «Три метелики» та вірш «Мамо, іде вже зима» інсценізували учні 1-А класу, яких підготувала вчителька-асистент Лазарева І. О.

 

 

Глядачі відкрили для себе Лесю Українку як сучасну, сильну, глибоку особистість, відчули велич та красу її слова, пройнялися почуттям гордості від того, що вони є нащадками великої поетеси. Тож нехай Лесине слово й надалі окрилює наші серця.

 


 

 

 

24 лютого — дата, що назавжди розділила наше життя на «до» та «після». Саме у цей символічний день у стінах нашої гімназії відбулася подія, що об’єднала біль втрати, безмежну вдячність та віру у вічне життя. На третьому поверсі закладу офіційно відкрито Простір пам’яті, присвячений 37 Героям — нашим випускникам, які віддали життя за волю України.

Центральним елементом меморіалу став унікальний стінопис, створений талановитими вчителями та учнями гімназії: Ольгою Михалюк, Вітою Федоруцою, Андрієм Романюком, Юлією Кусик, Кірою Поліщук (6-А), Поліною Диюн, Вікторією Голишевською (8-Б).

На ньому зображений воїн, який завершив свій земний шлях і здіймається в лазурове небо, поступово перетворюючись на білого лелеку. Цей образ глибоко символічний: лелека в українській традиції є символом рідного дому, вірності та відродження. Тепер ці 37 «небесних лелек» оберігатимуть стіни рідної школи зверху.

Поряд із картиною розміщені стенди з портретами. 37 облич. 37 посмішок. 37 історій, які обірвалися занадто рано, але стали частиною великої історії нашої держави.

Кожен із цих чоловіків колись так само бігав коридорами гімназії, сидів за цими партами та мріяв про майбутнє.

На церемонію відкриття завітали найпочесніші гості — рідні та близькі загиблих Героїв. Для матерів, дружин та дітей цей простір став ще одним місцем, де вони можуть відчути, що подвиг їхніх рідних не забутий. Також у заході взяли участь представники міської влади, які наголосили на важливості національно-патріотичного виховання молоді на прикладах реальних Героїв-земляків.

«Ми створювали цей простір не просто як меморіал, а як місце для роздумів. Кожен учень, проходячи повз ці стенди на перерві, має розуміти ціну свого мирного навчання та ціну нашої свободи,» — зазначає заступник директора з НВР Олена Сухова.

Простір пам’яті відтепер є серцем нашого закладу. Це нагадування про те, що Герої не вмирають — вони просто змінюють однострій на білі крила і продовжують тримати небо над нами.

Особливе місце в експозиції посідає великий патріотичний годинник. Це не просто прилад для відліку часу, а глибокий символ жертовності. Під ним викарбувано слова, від яких затамовує подих: «Їхній час зупинився, щоб тривав наш». Цей елемент меморіалу став результатом спільної справи — кошти на придбання та встановлення годинника зібрали вчителі гімназії.

Педагоги, які колись навчали цих хлопців, вирішили у такий спосіб зафіксувати момент їхньої вічності. Стрілки годинника невпинно йдуть вперед, нагадуючи кожному учню: кожна хвилина нашого життя, кожен урок і кожна посмішка в стінах гімназії сьогодні можливі лише тому, що 37 випускників віддали за це свій власний час, своє «завтра».

Ми пам’ятаємо. Ми лишаємося. Ми обіцяємо берегти світло, за яке вони віддали життя.

 

 

Світла пам'ять випускникам Гімназії № 7. Слава ЗСУ! Слава Україні! 

 

 

Світлини з відкриття Простору пам'яті можна переглянути у фотоальбомі

Для представлення Простору пам’яті онлайн створено домен remembrance-space.sevenschool.org 

 


 

 

Кожного року 21 лютого в усьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови.

Не були осторонь цього свята вчителі та учні Гімназії № 7. Було проведено інтелектуально-розважальну гру «Магія рідного слова» серед учнів шостих класів. Учасники мали можливість продемонструвати свої знання, уміння, навички, ерудицію і кмітливість.

Захід пройшов у формі мовної вікторини. Сподобались учням такі завдання: «Алфавітний калейдоскоп», «Розшифруйте тайнопис», «Анограма «Квіти», «Мовна скарбничка». Із задоволенням усі присутні слухали поезії та пісні про українську мову. Учасники гри показали високий рівень знань рідної мови. Усі команди-учасниці отримали грамоти та солодкі подарунки.

Українська мова є важливим елементом національного виховання та засобом єднання. Кожен українець повинен берегти, шанувати наш найдорожчий скарб — рідну мову.

 

 

 


Запрошуємо батьків, дружин, дітей, усіх близьких загиблих випускників школи-7 на відкриття Простору пам'яті, яке відбудеться 24. 02. о 13.30 в Гімназії № 7

 

 

 

Напередодні Дня Святого Валентина у нашій гімназії відбувся запеклий, але неймовірно позитивний батл за звання «Хто кращий: дівчата чи хлопці?».

Дев'ятикласники з гідністю пройшли 8 складних та веселих етапів. Особливо напруженими стали «дивоглядки», де витримці учасників можна було позаздрити, а влучні та дотепні відповіді на додаткові запитання викликали шквал аплодисментів у залі.

У запеклій боротьбі перемогу вибороли дівчата , проте хлопці трималися гідно, виявивши справжню витримку та джентльменський характер.

Свято не обмежилося лише сценою. Протягом усього тижня працювала шкільна пошта «Серце до серця». Кожен учень отримав свою порцію тепла у вигляді валентинок та гарних побажань.

 

 

 

З нагоди Всесвітнього дня дарування книг, який щорічно відзначають 14 лютого, колектив Гімназія № 7 Звягельської міської ради долучився до доброї традиції популяризації читання та духовних цінностей.

У межах цієї ініціативи наш навчальний заклад передав у дарунок збірки творів Лесі Українки учням Самбірського ліцею імені Андрія Чайковського.

Цей подарунок є символом єдності та культурного зв’язку між освітніми закладами, а також глибокої шани до творчості видатної української поетеси. Поетичне слово Лесі Українки надихає молоде покоління, формує національну свідомість, утверджує любов до рідної мови й літератури.

Ми щиро віримо, що подаровані книги стануть для ліцеїстів джерелом натхнення, відкриватимуть нові горизонти пізнання та сприятимуть зміцненню дружніх зв’язків між нашими закладами освіти.

Даруймо книги — даруймо знання, добро і світло!

 

 


 

Кожному учню:


 
 

Фотопроєкт «Кращі випускники кращої гімназії 2014 – 2026»